תחזוקה של בריכה ביתית

רכשתם בריכה ביתית, הרכבתם אותה וכעת אתם יכולים להנות ממנה לכל הקיץ. אך מה עם התחזוקה שלה? אספנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לדאוג לתחזוקה שוטפת של בריכה ביתית. אנחנו ניגע בכל פריט שאתם זקוקים לו כדי לתפעל את הבריכה כמו משאבת פילטר, פילטר, כלור, אצות, כיסוי.

נתחיל עם משאבת הפילטר. במידה ורכשתם בריכה חדשה בקרטון יש סיכוי שתקבלו איתה גם משאבת פילטר. אם לא, חובה לקנות משאבת פילטר. המשאבה שומרת על הבריכה ותפקידה לדאוג למים נקיים. זהו למעשה הפריט הכי חשוב בתחזוקת הבריכה. הפילטר מגיע עם 2 צינורות, אחד מהם שואב את המים ומסנן אותם והצינור השני מחזיר אותם לבריכה כשהם נקיים. ניתן להשיג משאבה בגדלים שונים בהתאם לגודל הבריכה. לא מומלץ להפעיל את הפילטר באופן רציף אלא להתקין שעות שבת שידאג להפסקה כל שעתיים.

פילטר למשאבה ניתן להשיג בחנויות של בריכות ביתיות. את הפילטר מחליפים כל 3-4 שבועות. חשוב מאוד לרכוש פילטר שמתאים למשאבה אחרת המשאבה לא תעבוד באופן תקין. חשוב מאוד להוציא את הפילטר כל 3-4 ימים ולשטוף אותו באמצעות מים. זה יכול להאריך את תוחלת החיים של המשאבה והפילטר.

פריט שהוא חובה בתוך המים הוא כלור. הכלור הורג את כל החיידקים שנמצאים בבריכה וללא הכלור אסור להשתמש בבריכה עם מים עומדים במהלך יותר מיממה. כדי להשתמש בכלור אתם זקוקים למצוף כלור ובו שמים את הטבליות.

כדי למנוע אצות בתוך המים קונים חומר מיוחד שהורג חיידים וירקת ותפקידו לשמור על המים נקיים. את החומר הזה שופכים בלילה בלבד כי אסור להיכנס למים במשך 6 שעות לפחות. חצי כוס מספיקה בשבוע.

כלים לניקוי הבריכה הם נדרשים כמו מוט ניקוי עם רשת שיעזור לכם לנקות את הבריכה מעלים, לכלוכים, שערות ועוד. כדאי לרכוש כלים איכותיים ולא להתפשר כי הם יישארו איתכם לאורך שנים.

כיסוי לבריכה אין כל צורך להסבר מיוחד. לאחר השימוש בבריכה, כסו את הבריכה על מנת לשמור על המים נקיים מפני כל לכלוך כמו עלים, דשא או כל דבר אחר.